Menu

Site Dili
Menü

Kent Arşivi Hk

İlgi:

Seydikemer Kaymakamlığının ..09.2018 tarihli ve 95826979-200/ sayılı yazısı

Seydikemer İlçe Halk Kütüphanesin yerel kültür mirasını korumak, kullanıma sunmak, yerel belleği oluşturmak ve gelecek nesillere aktarabilmek amacıyla “Kent Arşivi” bölümü oluşturulmayı planlamıştır.

Bu kapsamda, bölgemizde yetişmiş yazarların hem kendi eserleri hem de onlar hakkında yazılmış eserler, yazarlara ait kalem, daktilo vb. araç gereçler, bölgemize ait yerel kültürel mirası yansıtan her türlü belge, fotoğraf, harita, yıllık vb. arşiv malzemesi, şarkı, efsane, masal, atasözü, deyim, gibi sözlü gelenek ve anlatımlar ile gelenekler, şenlikler, düğünler, yemekler, el sanatları gibi somut olmayan kültürel mirasa ilişkin dijital materyaller, bölgemizin edebi, tarihi, sanatsal, kültürel, turistik vb. özelliklerini yansıtan kitap, süreli yayın ve kitap dışı materyallere ihtiyaç duyulduğu ilgi yazı ile bildirilmiştir.

Bilgilerini ve elinde mevcut olan materyalleri paylaşmak isteyen üyelerimizin aşağıda adresi ve iletişim bilgileri bulunan Seydikemer İlçe Halk Kütüphanesine iletmeleri rica olunur.

ADRES:

 

Seydikemer İlçe Halk Kütüphanesi

Cumhuriyet Mahallesi 15. Sokak No: 7 Seydikemer/MUĞLA

Tel: +90 2526561363 /+90 5462843269