Menu

Site Dili
Menü

Ahşap İlkel Yapılı Teknelerin Türk Bayraklı Seyir İzin Belgesi ile Yurtdışına Çıkışları Hk

Sayın Üyemiz,

İlgi:

(a)

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nün 03.04.2018 Tarih ve E.282867 Sayılı Yazısı.

 

(b)

İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın 18.04.2018 tarih ve 1545 sayılı yazısı

 

Ahşap İlkel Yapılı Teknelere ilişkin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nca yapılan teknik düzenleme sebebi ile 2018 yılında Odamızca basımı yapılacak seyir izin belgeleri üzerinde “Türk Limanları Ticari Yat Kayıt Belgesi” ifadesinin kaldırılması,”Transitlogifadesinin sadece Seyir İzin Belgesi’nin İngilizce karşılığı olarak kullanılması, bunun dışında seyir belgelerinin herhangi bir kısmında Transitlog ifadesine yer verilmemesi, ayrıca, Türk Bayraklı ticari yatlar için düzenlenecek seyir izin belgelerinde ”Ticari” ibaresinin kapak ve içerikten çıkartılması istendiği ilgi (a) ya istinaden ilgi (b) ile bildirilmiştir.

20.04.2018 tarihine kadar Şubemizden temin edilen henüz kullanılmamış Türk Bayraklı Ticari Seyir İzin Belgeleri yurtiçi liman giriş-çıkış işlemlerinde kullanılabilecek ve Yurtdışı giriş – çıkış işlemlerinde idarelerce kabul edilmeyecektir.

       Şubemiz haftasonu tatili ve 23 Nisan Resmi Tatil olması nedeniyle kapalı olucaktır. Ahşap İlkel Yapılı Teknelerin Yurt dışı çıkış ve girişlerinde kullanılması için ECE MARİNA’DAN 21-22-23 Nisan Tarihlerinde “Türk Bayraklı Yat Seyir İzin Belgesisini temin edebilirler.

Bu itibarla, Ahşap İlkel Yapılı Teknelerin Yurtdışına çıkış ve girişlerinde yapılacak işlemlerde, bu tekneler için özel hazırlanan “Türk Bayraklı Yat Seyir İzin Belgesi” nin kullanılması ve bu belgeye işlem yapılması önem arz etmektedir.

Bilgi ve gereğini arz/rica ederiz.

Saygılarımla,

 

Bülent TELLİ

 

Şube Müdürü

 

 

 

DAĞITIM:

 

 

Gereği :

Bilgi :

Tüm Üyeler

 

Şube Yönetim Kurulu

 

Acil Durumlarda İrtibat : Damla AVCI İŞYAR

                                      Tel :505 442 60 70