Menu

Site Dili
Menü

Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) tanıtım Toplantısı

Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) Tanıtım Toplantısı

Sayın Üyemiz,

Amacı, İŞKUR ile TOBB arasında imzalanan protokol doğrultusunda işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesi için kamu-özel sektör işbirliğinde teorik ve uygulamalı eğitimlerin birleştirilmesini içerecek şekilde mesleki eğitimlerin düzenlenmesi olan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü’nün (MEGİP) uygulaması Muğla ili programı devam etmektedir. 

Bu kapsamda MEGİP’in ilçelerde tanıtımı maksadıyla planlanan Toplantı Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasında 24 Ekim 23018 Çarşamba günü saat 15.00’da yapılacaktır.

Özellikle istihdam kapasitesi olan ve bu süreçte sorun yaşayan üyelerimizin “MEGİP Tanıtım Toplantısına” katılımları önemle duyurulur.

Genel Bilgilendirme


İstihdam seferberliği kapsamında 14 Aralık 2017 tarihinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) imzalanmıştır.​

Protokol ile İŞKUR ve TOBB arasında işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesi için kamu-özel sektör işbirliğinde teorik ve pratik eğitimlerin birleştirilmesini içerecek şekilde mesleki eğitimlerin düzenlenmesine yönelik çalışmalar yapılması amaçlanmaktadır.

Protokolün geçerli olduğu iki yıl boyunca Oda-Borsalar ile İŞKUR il müdürlükleri aracılığıyla düzenlenecek mesleki eğitim kurslarında işverenlerin ihtiyaç duyduğu nitelikteki işgücü, işverenlerin talepleri doğrultusunda oluşturulacak eğitim programları ile yetiştirilecektir.

Uygulanacak eğitim programlarının esaslarının belirlendiği protokol, uygulama genelgesi ve eklerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP)

MEGİP Uygulama Genelgesi ve Ekleri

            Ek 1- MEGİP Toplantı Tutanağı

            Ek 2- MEGİP Mesleki Eğitim Kursları Tip İşbirliği Protokolü

            Ek 3- MEGİP Başvuru Tarihine Ait İşveren Taahhütnamesi

            Ek 4- MEGİP Mesleki Eğitim Kursiyer Taahhütnamesi

            Ek 5- Mesleki Eğitim Kursları Kurs Bitirme Belgesi/Sertifika Örneği